Projekti nimetus: Estonian Grand Prix 2019
Rahastas: Euroopa Regionaalarengu Fond


Projekti lühikirjeldus:

Estonian Grand Prix 2019 toimub 28.06.2019-30.06.2019 Pärnumaal, auto24ringil. Estonian Grand Prix on ainulaadne autode ja mootorrataste võidu sõitmist ühendav võistlus nii Eestis kui ka Baltikumis.

Eesmärgid ja oodatavad tulemused:

Projekti eesmärkideks on ette valmistada ja läbi viia Põhja-Euroopa meistrivõistlused autode ja mootorrataste ringrajasõidus auto24ringil Pärnumaal. Korraldada parimal tasemel FIA (Rahvusvahelise Autoliidu) kalendrisse kuuluv tiitlivõistlus nii autodele kui mootorratastele ning tutvustada Eestit ja meie autosporditraditsioone rahvusvaheliselt nii võistlejatele, pealtvaatajatele kui telepublikule. Projekti tulemus on läbiviidud kõrgetasemeline, külastajaterohke võistlus, mille tulemusel on tutvustatud Eestit, kui kõrgetasemelist suurvõistluste korraldajamaad ja meie auto- ja motosporditraditsioone rahvusvaheliselt nii võistlejatele,
pealtvaatajatele kui telepublikule. Korraldatud suur rahvusvaheline võistlus on avaldanud positiivset mõju nii Pärnumaa kui kogu Eesti majandusarengule sealhulgas turismile.

Toetuse summa: 65 000 €